TECHNOLOGY

        W naszej ofercie znajdują się dwie opcje ścian zewnętrznych szkieletowych. W zależności od typu ściany grubości wynoszą odpowiednio: 355 mm oraz 405 mm, przy czym grubość konstrukcji nośnej ściany wynosi 155 mm po 4stronnym struganiu. Przestrzeń pomiędzy konstrukcją nośną jest wypełniona wełną mineralną Rockwool Rockmin gr. 150 mm.

       Konstrukcja drewniana od zewnątrz jest obłożona płytą wodoodporną OSB 3 gr. 15 mm. Do niej w zależności od typu ściany klejona jest prasowana wełna mineralna Rockwool Frontrock MAX E o grubościach: 100 mm lub 150 mm, siatka z włókna szklanego, a na niej tynk silikonowy.

       Od wewnątrz konstrukcja drewniana jest oklejona folią paroizolacyjną, gdzie wszystkie łączenia płyty są klejone specjalnymi taśmami, w celu uniknięcia ucieczki powietrza. Następnie wykonywany jest ruszt drewniany lub metalowy gr. 50 mm. Instalatorzy (elektrycy i hydraulicy) przystępują do prac. Kolejnym etapem jest montaż płyt OSB i KG grubości 12 mm. Potem tylko już trwają prace wykończeniowe mające na celu zagipsowanie łączeń płyt KG i gipsowanie ścian wraz z malowaniem na biało.

Współczynniki ścian w zależności od ich typu wynoszą:

U= 0,14 W/m2*K, U=0,11 W/m2*K

         W naszej ofercie znajdują się trzy opcje ścian zewnętrznych z bala. Dodatkowo również wykonujemy opcje na specjalne zamówienie klientów. W zależności od typu ściany grubości wynoszą odpowiednio: 250mm,300mm oraz 335 mm przy czym w dwóch opcjach przestrzeń pomiędzy konstrukcją nośną jest wypełniona jest wełnianką.

        Konstrukcja drewniana od zewnątrz i wewnątrz jest szlifowana i malowana dwukrotnie olejem bezbarwnymf irmy Remmers. W wersji z dociepleniem belki są łączone w narożnikach na węgły oraz na piórowpust. Później jest montowana folia wiatrowa Delta Vent S. Następnie jest kręcona konstrukcja drewniana 50/100 mm pomiędzy którą wkładamy ocieplenie z wełny mineralnej Rockwool Rockmin gr. 100mm. Montujemy folię paroizolacyjną, potem kręcimy dodatkową konstrukcję 40/50 mm ( przestrzeń instalacyjna). Później następuje montaż płyt OSB 3 gr. 12 mm oraz KG gr. 12 mm.

       Potem tylko już trwają prace wykończeniowe mające na celu zagipsowanie łączeń płyt KG i gipsowanie ścian wraz z malowaniem na biało.

Ściany szkieletowe

Ściany z bala